Оскарження рішень, дій або бездіяльності державного реєстратора 

(оновлено 28.08.2019)

Відповідно до статей 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та 34 Закону України »Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду.

Міністерство юстиції України розглядає скарги:

1) на проведені державним реєстратором реєстраційні дії (крім випадків, якщо такі реєстраційні дії проведено на підставі рішення суду)

2) на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір);;

2) на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.

Територіальний орган Міністерства юстиції України розглядає скарги:

1) на рішення (крім рішення, згідно з яким проведено реєстраційну дію та рішення про державну реєстрацію прав), дії або бездіяльність державного реєстратора;

2) на дії або бездіяльність суб’єктів державної реєстрації.

Територіальний орган Міністерства юстиції України розглядає скарги стосовно державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, які здійснюють свою діяльність у межах території, на якій діє відповідний територіальний орган.

Також, з питань оформлення та подачі скарги на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора Ви можете звернутись до відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації УДР ГТУЮ у Запорізькій області за телефонами: (061) 764 17 27, (061) 764 18 28, (061) 764 16 43. 

Крім того, Ви завжди можете звернутись на особистий прийом начальника відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації УДР ГТУЮ у Запорізькій області Кулішової М.Ю. за адресою: вул. Олександрівська (Дзержинського), буд. 5, Другий поверх, кабінет № 10.

Прийом громадян з питань оформлення та подачі скарги на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора здійснюється щочетверга з 14-00 до 17-00 години.

ІНФОРМАЦІЯ з питань оскарження рішень державного реєстратора:

Склад комісії

Вимоги до скарги на рішення, дії чи бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав або територіального органу Міністерства юстиції України.

Переваги оскарження рішень державного реєстратора до Міністерства юстиції України

ЗРАЗОК скарги на дії державного реєстратора прав на нерухоме майно

ЗРАЗОК скарги на дії державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

Вимоги до оформлення скарги на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців

Оскарження рішень державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно

До уваги громадян! Працює Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації

Типові помилки, які є перепоною при розгляді скарги на дії державного реєстратора

Положення про Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації 

Інформація Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області про опрацьовані скарги, що надійшли на розгляд Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації станом на 30.06.2019