Про часткову мобілізацію

 

ІНФОРМАЦІЯ щодо прав та обов’язків, соціального та правового захисту військовозобов’язаних, призваних на військову службу у зв’язку з мобілізацією, резервістів, а також військовослужбовців, прийнятих на військову службу в добровільному порядку (за контрактом)

17.03.2014 виконуючий обов’язки Президента України підписав Указ Президента України № 303/2014 »Про часткову мобілізацію», який набрав чинності 19.03.2014.

В Указі зазначається, що суспільно-політична ситуація на Кримському півострові загострилася, мають місце неприхована агресія, захоплення російською стороною частини території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Незаконно створеними збройними формуваннями проросійського спрямування за підтримки військових підрозділів збройних сил Російської Федерації захоплюються та блокуються будівлі органів державної влади, органів влади в Автономній Республіці Крим, аеропорти, суходільні та морські транспортні комунікації, органи військового управління, військові частини та установи Збройних Сил України, що дислоковані на Кримському півострові.

У зв’язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі та відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106, статті 112 Конституції України в Україні було оголошено часткову мобілізацію.

З метою здійснення правового інформування населення,  Міністерством юстиції України було підготовлено

Інформацію щодо прав та обов’язків, соціального та правового захисту військовозобов’язаних, призваних на військову службу у зв’язку з мобілізацією, резервістів, а також військовослужбовців, прийнятих на військову службу в добровільному порядку (за контрактом).

Презентація «Правовий статус військовослужбовців»

Памятка «Про мобілізаційну підготовку і порядок проведення мобілізації»

Памятка «Правовий статус військовослужбовців»

Стаття начальника Головного управління юстиції у Запорізькій області О.В. Бордюга «Права мобілізованих на військову службу»

Стаття в.о. начальника Головного управління юстиції у Запорізькій області П.І. Наливайка «Соціальний та правовий захист військовослужбовців»

Законом України від 20 травня 2014 року N 1275-VII внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації

Інформація щодо порядку обчислення стажу державної служби