СПЛИВАЄ ТЕРМІН ПРИВЕДЕННЯ УСТАНОВЧИХ ДОКУМЕНТІВ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДО ВИМОГ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ГРОМАДСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ»

Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області наголошує, що 01 січня 2013 року введено в дію Закон України «Про громадські об’єднання», яким, зокрема, передбачено, що Статути (положення) громадських організацій, спілок громадських організацій мають бути приведені у відповідність із цим Законом протягом п’яти років з дня введення його в дію. Реєстрація змін до статуту (положення), пов’язаних з введенням цього Закону в дію, здійснюється без справляння плати за реєстраційні дії протягом п’яти років з дня введення цього Закону в дію.

Враховуючи вищевикладене, всі громадські об’єднання, зареєстровані до 01.01.2013 року, мають можливість до 1 січня 2018 року переглянути власні статути, внести і зареєструвати зміни до них з врахуванням вимог  Закону України «Про громадські об’єднання».

Перелік документів, які подаються для внесення змін до відомостей про громадське формування, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, передбачені частиною 4 статті 17 закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань», а також вони не повинні суперечити вимогам спеціального закону, вимоги якого поширюються на суспільні відносини у сфері їх утворення, реєстрації, діяльності та порядку припинення.

Водночас повідомляємо, що відповідно до статті 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу – підприємця та громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.

З 01 січня 2018 року за державну реєстрацію вищевказаних змін обов’язковим буде стягнення адміністративного збору у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб – за державну реєстрацію змін до відомостей про громадське об’єднання.

Отже, НАГАДУЄМО, що з метою уникнення черг та вчасної реєстрації змін, керівникам громадських організацій необхідно завчасно звернутись до фронт-офісів: Центрів надання адміністративних послуг; Місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Запорізької області або суб’єкта державної реєстрації: Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області безпосередньо, що знаходиться за адресою: вул. Олександрівська, 5; тел. 7641836; 7641866; 7641753.

 

 

В.о. начальника Головного територіального

управління юстиції у Запорізькій області                                          О.С.Долгополов