18.08.2017: До уваги суб’єктів державної реєстрації, державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів!

Міністерство юстиції України у своєму листі від 15.08.2017 № 31322/Ж-1548/19 доводить до відома суб’єктів державної реєстрації, державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів інформацію щодо державної реєстрації фейкових територіальних громад як юридичних осіб, у тому числі юридичних осіб публічного права.

У зазначеному листі звернено увагу, що органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються власними повноваженнями в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Згідно з частиною другою статті 19 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» статут територіальної громади підлягає державній реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань.

Зважаючи на викладене Міністерство юстиції України зазначає, що за територіальною громадою на законодавчому рівні не закріплено статусу юридичної особи, а відповідно і відсутні підстави для її державної реєстрації як юридичної особи, у тому числі як юридичної особи публічного права.

Одночасно, Міністерство юстиції України просить звернути увагу суб’єктів державної реєстрації на забезпечення належного представництва в судах при розгляді відповідних спорів задля всебічного, повного висвітлення обставин справи відповідно до чинного законодавства з метою захисту порушених прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, інтересів держави.