19.10.2018: Проведено семінарські заняття з підвищення кваліфікації державних реєстраторів Запорізької області

В рамках проведення заходів з підвищення кваліфікації державних реєстраторів та з метою інформування посадових осіб органів місцевого самоврядування про реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО», на цьому тижні, відділом взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації ГТУЮ у Запорізькій області проведено чотири семінарських заняття з державними реєстраторами Запорізької області.

Так, 16.10.2018 на базі Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області проведено вступне семінарське заняття з новопризначеним державним реєстратором виконавчого комітету Широківської сільської ради Запорізького району, в ході якого були обговорені загальний порядок державної реєстрації, особливості проведення деяких видів державної реєстрації, питання відповідальності державних реєстраторів та типові помилки, які виникають під час проведення державної реєстрації речових прав.

В свою чергу, 17 та 18 жовтня 2018 року відбулися семінарські заняття з державними реєстраторами виконавчого комітету Терсянської сільської ради Новомиколаївського району, Запорізької регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» Запорізької області, Філії КП «Центр реєстрації майнових прав» Лебединської районної ради у м. Запоріжжя, виконавчих комітетів Михайлівської сільської ради Вільнянського району, Люцернянської сільської ради Вільнянського району, Біленьківської сільської ради Запорізького району Запорізької області.

Крім того, 19 жовтня 2018 року проведено вебінар з державними реєстраторами виконавчого комітету Молочанської міської ради Токмацького району, Мелітопольської, Приазовської та Приморської районних державних адміністрацій Запорізької області.

Головними темами семінарських занять на цьому тижні були особливості державної реєстрації речових прав на об’єкти нерухомого майна у зв’язку з передачею майна у власність юридичної особи як внесок (внесення майна до статутного (складеного) капіталу (статутного фонду), проблемні питання державної реєстрації права оренди земельних ділянок, актуальні питання державної реєстрації обтяжень речових прав.

Окремим питанням, на яке було звернуто увагу державних реєстраторів, став порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно на підставі рішень суду.

Не залишені поза увагою, питання відповідальності державних реєстраторів, контроль у сфері державної реєстрації прав та виконання державним реєстратором процесуальних обов’язків під час проведення державної реєстрації.

Водночас, під час семінарів учасників було проінформовано про реалізацію та мету загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та розповсюджені інформаційні друковані матеріали з актуальних питань.