20.09.2018: Проведено консультування громадян в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Сьогодні, фахівці Інформаційно-консультаційного центру Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» провели консультування відвідувачів.

Актуальними питаннями, що виявились серед відвідувачів були: Як виконується судове рішення? Що робити із виконавчим листом? Як отримати присуджені кошти? Який порядок виконання судового рішення та стягнення заборгованості за виконавчим листом?

Громадянам роз’яснено, що судове рішення може виконуватись у добровільному або примусовому порядку. Якщо боржник відмовляється виконувати рішення добровільно, необхідно звернутися до суду, який розглядав справу, із заявою про видачу виконавчого листа. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

З виконавчим листом потрібно звернутися із заявою до державної виконавчої служби або приватного виконавця. Важливо: виконавчий лист може бути пред’явлений до примусового виконання протягом трьох років.

Грошові суми, стягнуті з боржника (у тому числі одержані від реалізації майна боржника), зараховуються на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби чи рахунок приватного виконавця.

За письмовою заявою стягувача — фізичної особи стягнуті грошові суми перераховуються виконавцем на зазначений стягувачем рахунок у банку або іншій фінансовій установі чи надсилаються на адресу стягувача поштовим переказом, що здійснюється за його рахунок, крім переказу аліментних сум.

Інформаційно-консультаційний центр Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області є загальнодоступним та безкоштовним центром для юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадян, які звернулися за юридичною консультацією.

Контактна інформація центру:

  • Телефон гарячої лінії центру — +38 (050) 286 – 34 – 06;
  • Електронна адреса — info.gtuy@zp.minjust.gov.uaikcgtyu@gmail.com;
  • Skype — адреса облікового запису: ikcgtyu.