27.02.2019: Прийнято участь у семінарі з державними реєстраторами речових прав на нерухоме майно виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад Запорізької області

Сьогодні, 27 лютого 2019 року, на базі Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій відбувся семінар з підвищення кваліфікації державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад Запорізької області.

Спікерами від Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області були Михайло Волков — начальник відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів УДР ГТУЮ у Запорізькій області та Татоян Діана – провідний спеціаліст відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації УДР ГТУЮ у Запорізькій області.

В ході проведення даного семінару були розглянуті законодавчі зміни, актуальні та проблемні питання, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Крім того, акцентовано увагу державних реєстраторів на нових вимогах до оформлення технічних паспортів, які виготовлені після 15 січня 2019 року. Додатково з державними реєстраторами було обговорено процедуру проходження тестування та отримання сертифікатів на базі Міністерства юстиції України. Розглянули типові помилки, що виникають під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Також, було обговорено контроль у сфері державної реєстрації та діяльність «Антирейдерського штабу». Під час зустрічі надано консультативну допомогу державним реєстраторам та обговорено практичні шляхи вирішення проблемних питань.

Водночас, з метою поширення інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» було розповсюджено інформаційні друковані матеріали та наголошено на наступних питаннях:

→    #СтопРейдерство, #МаскиШоуСтоп — захист майнових прав бізнесу та громадян;

→    #ЯМаюПравоНаВиконанняРішенняСуду – вчасне виконання рішення суду дозволяє уникнути додаткових платежів, обмежень (арешт майна, обмеження у праві займатися певним видом діяльності), адміністративної та кримінальної відповідальності, сприяє підвищенню доступності правосуддя, розвитку бізнесу та економіки в регіоні, відіграє важливу соціальну роль.

Додатково, приділено увагу питанню щодо організації #ЕлетронногоДокументообігу в органах публічної влади, установах, підприємствах, організаціях тощо.