30.10.2018 Стаття: ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СТАТУС ГРОМАДСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ

Відповідно до статті 19 Закону України «Про громадські об’єднання» громадське об’єднання, зареєстроване в установленому законом порядку, може мати всеукраїнський статус за наявності у нього відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у частині другій статті 133 Конституції України, і якщо таке громадське об’єднання підтвердило такий статус у порядку, встановленому Законом України »Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань».

Відомості про всеукраїнський статус громадського об’єднання перевіряються щороку уповноваженим органом з питань реєстрації відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Згідно статті 31 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», суб’єкт державної реєстрації у разі виявлення наявності у громадського об’єднання, що підтвердило свій всеукраїнський статус, меншої кількості відокремлених підрозділів, ніж передбачено частиною першою статті 19 Закону України «Про громадські об’єднання», надає (надсилає рекомендованим листом з повідомленням про вручення) громадському об’єднанню письмове повідомлення про наявність підстав для втрати громадським об’єднанням всеукраїнського статусу і вносить до Єдиного державного реєстру запис про направлення такого повідомлення.

У разі надходження письмового повідомлення про наявність підстав для втрати громадським об’єднанням всеукраїнського статусу необхідно звернутися до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області за адресою: м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 5, щодо відкриття відокремлених підрозділів та підтвердження всеукраїнського статусу.

У разі якщо через 60 днів після отримання цього повідомлення громадська організація не буде мати кількість відокремлених підрозділів, зазначених в частині першій статті 19 Закону України «Про громадські об’єднання» (не менше 14), державний реєстратор прийме рішення про втрату всеукраїнського статусу громадської організації. Відповідний запис буде внесено до Реєстру громадських формувань.