31.08.2017: Протидія спробам рейдерських захоплень земельних ділянок, врожаю чи майна сільгоспвиробників

Останнім часом в Україні значно збільшилася кількість випадків спроб рейдерських захоплень земельних ділянок та/або врожаю чи майна сільгоспвиробників, зокрема дана проблема не оминула і Запорізьку область. То ж для її вирішення та з метою забезпечення захисту сільгоспвиробників нашої області від спроб рейдерських захоплень їх земельних ділянок, врожаю чи майна, розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації було створено регіональний оперативний штаб із протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню сільськогосподарських підприємств (далі – оперативний штаб).

Крім згаданих вище завдань, оперативний штаб покликаний здійснювати правову допомогу з питань надання правовстановлюючих документів на право користування земельними ділянками, а також сприяти правоохоронним органам у фіксації вчинених правопорушень у сфері сільськогосподарської діяльності з метою притягнення винних осіб до відповідальності.

Для ефективного виконання покладених на оперативний штаб завдань та запобігання вчиненню рейдерських захоплень земельних ділянок та/або врожаю чи майна сільгоспвиробників, даний орган постійно здійснює моніторинг та аналіз стану справ та причин виникнення ситуацій з протиправним захопленням земель, зокрема шляхом виїзду на місце вчинення правопорушення, на підставі звернень сільгосппідприємств, землевласників чи землекористувачів. Також, оперативний штаб, в межах своїх повноважень, вживає заходи щодо припинення протиправного (рейдерського) захоплення земель, врожаю чи майна сільгоспвиробників.

Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області приймає активну участь у роботі оперативного штабу, зокрема шляхом забезпечення організації, скликання та проведення, не рідше одного разу на тиждень, засідань оперативного штабу, на яких вирішуються питання, пов’язані з діяльністю оперативного штабу та виконання ним своїх завдань, а також готуються пропозиції щодо ефективного забезпечення захисту сільгоспвиробників від рейдерських захоплень їх земель, врожаю чи майна.

Створення даного оперативного штабу має стати доволі діючим та ефективним способом боротьби проти спроб рейдерських захоплень в нашій області та забезпечити реальний захист земель врожаю і майна сільгоспвиробників, адже це є дуже важливим завданням, як для Запорізької області так і для України загалом.

Отже, звертаємо особливу увагу сільгосппідприємств, землевласників та землекористувачів на те, що вже сьогодні є можливість, у разі виникнення ситуації із спроби рейдерського захоплення звернутися до оперативного штабу, в тому числі за телефоном гарячої лінії оперативного штабу: 0502863406, для захисту законних прав та притягнення винних осіб до відповідальності.

Статтю підготовлено відділом розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області